wtorek, 3 grudnia 2013

Polecane Łowiska (Stasiopole - Starorzecze Bugu)

Łowisko bardzo małe. Połączone z Bugiem i wieloma starorzeczami takimi jak Czarnów, czy Żabieniec. Stasipole bo o takim łowisku właśnie mowa. W sezonie letnim skupisko ślicznej Płoci. W sezonie majowym Szczupak. Na jesieni pożądane miejsce w poszukiwaniu Szczupaka i Okonia.

(Zarówno na wiosnę jak i zimę widok jest podobny. Rozlewiska to jedyny element, który komplikuję wyprawę każdemu wędkarzowi!  Różnią się jedynie kolory scenerii.)

W sezonie wiosennym na Stasiopolu możemy złowić ładną Płoć, Krąpia czy Lina. Łowisko w tym czasie jest porośnięte bujną roślinnością taką jak grążele czy nenufary. Dzięki temu w tym czasie pełno tam drapieżników. 

(Stasiopole - Szczupak 50cm - Michał)

Mimo to, że Stasiopole to nie wielkie łowisko ryb tam nie brakuję! Dostęp do łowiska nie jest trudny z wyjątkiem późnej jesieni. W okresie zimowym to idealne miejsce na Okonia metodą podlodową. 
 (Miejsca gdzie warto łowić na Stasiopolu)

Na tym starorzeczu Bugu całkowicie odpada metoda gruntowa. Dno jest bardzo muliste. Idealną metodą wędkowania jest spławik oraz spinning. Dojazd do łowiska jest bardzo łatwy. Samochód zostawiamy niemal nad samą wodą. Aby dojechać na Stasipople najlepiej dojechać do Radzymina. Z tej miejscowości bez problemu trafimy już na nasze łowisko! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz