środa, 10 lipca 2013

Polecane Łowiska (Jezioro Symsar - Kłębowo)

Doskonałym miejscem na wakacyjne wypady jest miejscowość Kłębowo niedaleko Lizbarka Warmińskiego. Las, cisza i świeże powietrze to cechy miejsca, które pozwolą nam na idealny odpoczynek. Nie można zapomnieć o obfitości lasów w grzyby i owoce oraz dobrze zarybionym jeziorze Symsar, które jest zasilane przez niewielką rzekę.


Ośrodki wypoczynkowe znajdują się nad samym jeziorem. Stosunkowo nie duże ceny zachęcają dodatkowo do odwiedzenia tego pięknego miejsca. Nad jezioro najlepiej dojechać kierując się na Olsztyn z którego udajemy się na Lizbark Warmiński. Jezioro mijamy po lewej stronie w miejscowości Klutajny. Następnie za zbiornikiem skręcamy na Kłębowo. Tam już bez problemu dojedziemy do ośrodków wypoczynkowych. Nad wodą znajduję się bar oraz smażalnia, które umilą nasz wakacyjny pobyt. Kąpielisko jest bezpieczne i w okresie letnim strzeżone więc bez problemów możemy korzystać z wodnych zabiegów.


Dla amatorów wędkarstwa Symsar ma wiele atrakcji. Jezioro jest bardzo dobrze zarybione. W sezonie letnim sporo tam białej ryby jak i drapieżników. Leszcz, Płoć, Wzdręga, Lin i Krąp to główny przyłów. Zdarzają się również Amury. Z drapieżników możemy tam złowić Szczupaka, Okonia, Sandacza oraz Węgorza, którego jest tam bardzo dużo. Doskonałe efekty osiągniemy zarówno z brzegu jak i z łódki, którą na miejscu możemy wypożyczyć w pobliskim barze.


Symsar zachęca pod każdym względem. Przy dobrej pogodzie będzie to miejsce, którego długo nie zapomnimy. W końcu nasze mazury to jedno z najładniejszych miejsc w Europie.

2 komentarze: