wtorek, 19 lutego 2013

Polecane Łowiska (Brzóze małe nad Narwią)

Na Mazowszu jest wiele łowisk o których nawet nie mamy pojęcia. Jednym ze świetnych miejsc na połowy zarówno zimowe jak i w sezonie letnim jest Żwirowisko Brzóze Małe. Stare wykopaliska znajdują się blisko Narwi z którą są połączone. Dzięki czystej wodzie oraz stałym dopływom łowisko obfituję w sporą różnorodność ryb.
 Widok z mostu na plaże oraz dopływ Narwi po prawej stronie.

Na Brzóze możemy wybrać się zarówno w zimę, wiosnę, lato czy jesień. W zimę możemy nałowić tam spore Okonie, których na tym łowisku nie brakuje. W pozostałych sezonach dobrze postawić na białą rybę taką jak Karasie, Liny, Płocie czy Leszcze. Gdy tylko zacznie się sezon na drapieżnika możemy tam złowić piękne okazy Szczupaka czy mniej łowione Sandacze. Po za tymi rybami możemy zaobserwować tam rybę pod ścisłą ochroną jaką jest Różanka. Tamtejsi mieszkańcy opowiadają o łowionych tam Karpiach jednak tych ryb podobno stosunkowo tam mało. 

Za mostem w strone Brzóze Duże po lewej stronie warto odwiedzić smażalnie ryb.


Dojazd do łowiska jest dość prosty i nawet przy wysokiej wodzie i niepogodzie nie powinniśmy mieć większych problemów. Możemy dojechać tam zarówno od strony Warszawy jak i od strony Różana. Jadąc ze stolicy warto kierować się na Wyszków. Kolejnym naszym kierunkiem jest miejscowość Rząśnik. W tej miejscowości musimy udać się na prom (przeprawa 15- 20zł) który pomorze nam przeprawić się przez Narew. Z tego miejsca bez trudu dojedziemy już do miejsca. Możemy również zapytać osobę prowadzącą prom jak dojechać na Brzóze.

1 komentarz:

  1. Ja lubię tego typu miejsca, w których po prostu mam okazję sobie popływać kajakiem, łódką, a teraz chcę skorzystać z nowej atrakcji, jaką jest pływanie deską SUP. Słyszeliście kiedyś o takiej możliwości? Może na początek warto się zorientować, jak wygląda taka deska i w jakiś sposób się z niej korzysta. Można zwrócić uwagę na stronę https://gosup.pl/deski-sup-141 .

    OdpowiedzUsuń