wtorek, 3 grudnia 2013

Sprzęt (Skuteczne Przynęty - Cz. III)

Jeśli pogoda pozwala na łowienie w grudniu metodą spinningową warto zaryzykować i po raz kolejny udać się na ryby! Niska temperatura i nie wielki mróz to czas na drapieżnika. Szczupak, Sandacz oraz Okoń to właśnie najbardziej pożądane gatunki ryb na które tak bardzo czekają amatorzy spinningu.

Ogony twistera są na prawdę zróżnicowane. Ich praca może się różnić w zależności od pomysłów producenta.

Jedną z kolejnych opisywanych przynęt przez WMH będzie "Twister". Doskonały i skuteczny wabik na większość ryb drapieżnych nawet takich jak Pstrągi czy Lipienie. Małe paprochy bardzo dobrze sprawdzają się na Okonie i białe ryby takie jak Kleń czy Jaź. Ich barwa oraz rozmiary są na prawdę różne. Wybór więc doskonałej przynęty na dane łowisko może przysporzyć nam niemałego bólu głowy.

Jelec złowiony przez Michała w rzece Liwiec na małego 3,5cm twisterka.

Twister jest skuteczny na każdym łowisku. Oczywiście ważne jest też jego dozbrojenie w postaci główki jigowej. Gramatura takiej główki powinna zostać dobrana odpowiednio do łowiska, a mianowicie głębokości, zamulenia dna jak i jego pokrycia w piach oraz kamienie czy korzenie. Wszystkie te cechy naszej przynęty mogą mieć znaczenie w końcowym efekcie naszego połowu. Guma pracuję bardzo intensywnie i mocno. Każde szarpnięcie spowoduję jej agresywny uskok. Poluzowanie linki da delikatny opad co bardzo często atakują mniej aktywne drapieżniki. 

W naszej ocenie "Twister" powinien zdobyć 7/10 punktów za sprawą skuteczności w połowach za równo na białą jak i drapieżną rybę. Faktycznie na większe przynęty tego gatunku możemy złowić pokaźnego Szczupaka czy Sandacza. Na mniejsze zaś paprochy możemy doczekać się ładnego Okonia łowiąc na boczny trok czy inne np. białe ryby takie jak Klenia czy Jazie, stosując cienki zestaw bez przyponu. 

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz