czwartek, 12 września 2013

Porady (Czas na Klenia z płytkiej rzeki)

Nie od dziś wiadomo, że Kleń to bardzo ostrożna i płochliwa ryba. Ceniona jednak przez wielu wędkarzy ciągle jest obiektem ogromnego zainteresowania! 

(Zakola i nawroty to idealne miejsce na Klenia)

(Czytaj też!)

Mamy wrzesień. Jest to doskonała pora na Klenia. Woda w wielu płytkich rzekach zaczyna kręcić niesamowite miejsca gdzie nurt rzeki niekiedy zawraca, a w niektórych miejscach wręcz stoi w miejscu. W takich miejscach gdzie woda zaczyna się pogłębiać chętnie przesiadują Klenie. 

(Liwiec i miejsce dobre na Klenia - utopione drzewa)

Podmyte drzewa i utopione konary to wyśmienite miejsca na kilka większych sztuk mierzących często ponad 40cm. Na Klenia najlepiej wybrać się tuż przed wschodem słońca. Cisza i delikatny zestaw to prognostyk naszego sukcesu! Złowienie dwóch większych sztuk podczas jednego wypadu to powód do radości ponieważ po braniu pierwszej ryby, inne często odchodzą z łowiska. 

Na Klenia w czystej i płytkiej rzece warto więc użyć jak najmniej rzucającego się w oczy zestawu. Miękka i delikatna szczytówka z obciążeniem nie przekraczającym 10gram i przyponem o średnicy 0.14 i długości około 50cm to idealny zestaw. Skutecznymi przynętami w tej porze roku mogą być - czereśnie, kostki żółtego sera (1,5cm x 1,5cm) czy kilka ziarenek kukurydzy. Przed rozpoczęciem łowienia warto przygotować sobie łowisko zastępcze, ponieważ jak wcześniej wspomnieliśmy ryba po nie udanym braniu skutecznie może przepłoszyć innych uczestników żeru. 

(Już w piątek 13.09.2013r. - Przygotuj samodzielnie łowisko na Klenia w płytkiej rzece!)

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz