czwartek, 28 lutego 2013

Sezon na Ryby (Kleń przez Cały rok)

Płocie i Okonie to najczęściej łowione ryby w lutym i marcu. Bliżej wiosny można złowić również Leszcze i Krąpie. Nie każdy wie o tym, że jeszcze jedna ryba jest wyjątkowo aktywna w tych miesiącach. Kleń - na czas trwania zimy wcale nie zapada w sen. Ryba ta pozostaje w swoich ulubionych miejscach na nieco większej głębokości oczekując na napływające małe rybki lub innego rodzaju pokarm.

Mariusz Drogoś ze swoim Kleniem

Zachowanie Klenia w zimę stwarza nam doskonałą okazję do łowienia tej ryby różnymi metodami. Możemy wykorzystać do tego spinning lub bardzo skuteczną metodę w tym okresie jaką jest drgająca szczytówka. 

Liwiec w miejscowości Starowola w sezonie zimowym

Kleń jest rybą, która podczas zimy przyjmuję identyczny pokarm jak przez cały rok. Możemy go łapać zarówno na robaki jak i małe rybki np. (Płoć czy Kiełbia). Mimo, że metabolizm ryby znacznie spada w okresie zimowym Kleń jest tak samo żarłoczny jak w sezonie letnim i jesiennym. Stosując feedera nie zmieniamy ani jednej rzeczy w naszym wyposażeniu. Przez cały rok możemy stosować koszyczki zanętowe z wykorzystaniem paternostera i przyponu na cienkiej żyłce, ponieważ po zimie woda może być znacznie bardziej przejrzysta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz