środa, 15 maja 2013

Sezon na Ryby (Zalew Zegrzyński i Kleń)

W Zegrzu zaczyna się poruszenie. Ogromna ilość narybku i coraz cieplejsza woda to znak dla łowcy doskonałego. Kleń bo o nim mowa zaczyna uzupełniać zapasy po tarle i zimowym niedojedzeniu. Jętka, której teraz nie brakuje i rybki z tego roku to doskonały pokarm dla dorodnych Kleni.


W Zalewie Zegrzyńskim zaobserwowaliśmy zdecydowane poruszenie tych pięknych ryb. Skupiska płycizn oraz niewielkie zarośla to idealne miejsce na złowienie blisko 40 cm ryby. Kleń zarówno chętnie bierze na spławik jak i na grunt. Stosowane są także imitacje chrabąszczy oraz żuczków wodnych w metodzie spiningowej.
Najlepszą przynętą oraz wędką będą teleskopy, bolonki oraz baty z cienkim przyponem o niewielkim przyponie z bardzo lekkim spławikiem. Warto zastosować także zestaw gruntowy z bardzo długim przyponem nawet do 70cm długości. Na haczyk powinniśmy założyć białe robaki, pinkę, czerwonego, jętkę lub koniki polne.

Pamiętajmy jednak że, Kleń to bardzo  płochliwa ryba i nawet najmniejszy ruch może ją zniechęcić do brania! Jeśli nie zachowamy tej zasady nasze efekty końcowe mogą być bardzo mizerne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz