poniedziałek, 2 września 2013

Polecane Łowiska (Narew w Krzewie)

Nie każdy zdaję sobie z tego sprawę, że Narew w swoim górnym biegu jest tak samo atrakcyjna jak w jej końcowym etapie wędrówki ze wschodu. W ostatnim czasie Narew bardzo się oczyściła, a jej środowisko doskonale odpowiada ogromnej ilości Ryb jak i innym zwierzętom.

(Główny nurt oraz liczne starorzecza i rozlewiska to miejsce gdzie warto poszukać sporych okazów )

("Łomżyński Park Krajobrazowy - Doliny Narwi")

 (Krzewo to dom wielu gatunków zwierząt. Dzikość tego obszaru doskonale odpowiada wszystkim jeleniowatym. Sporo tam również Dzików, Lisów oraz wielu gatunków ptaków min. Jastrzębi czy Kruków. Wiosenne rozlewiska są idealnym miejscem dla budzących się do życia po ciężkiej zimie Łosi) 
Nad Narwią możemy stosować zarówno techniki lekkie jak i gruntowe. Niezłe efekty odnotujemy również używając metody spiningowej.

(Blisko 35cm Okoń złowiony tego roku w Krzewie)

W porze jesiennej warto postawić właśnie na wyżej wymienioną metodę. Doskonały przyłów Szczupaków oraz Okoni to główne walory tego odcinka rzeki. W sezonie letnim możemy skutecznie upolować Bolenia, Sandacza czy Klenia. Po za tymi rybami w Narwi występują również (drapieżniki) Sumy, a rzadziej Miętusy. Z białych ryb sporo tam Krąpi, Leszczy, Płoci, czy Wzdręgi. W miejscach gdzie woda płynie spokojniej, a jej brzegi porastają różne rośliny takie jak np. grążele skutecznie możemy nastawić się na łowienie Lina czy Karasia. Zdarzają się również Sazany. 


Do Krzewa najlepiej udać się przez Łomżę. Trasą (64) kierujemy się na Żelechy, Truszki, a następnie już do samego Krzewa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz