piątek, 6 stycznia 2017

Sezon na Ryby (Sezon zimowy w Pełni. Zdrowy rozsądek piorytetem!)

Niewątpliwie niektórzy wędkarze z utęsknieniem czekali na takie temperatury jakie panują właśnie teraz za oknem. Temperatura -10 i większa to znak, że łowiska zostaną w szybkim tempie skute lodem. To znak dla miłośników krótkich wędek i niewielkim otworów w tafli lodowej.  

(Załubice Stare rzeka Rządza)

Oczywiście wędkarstwo podlodowe to nie tylko przyjemności. Bezpieczne łowisko w zimę to podstawa. Odpowiednia grubość lodu, odpowiednie obuwie i odzież to priorytet. Warto pamiętać, że minimalna pewna warstwa lodu wynosi około 7-8cm. dla jednej osoby. Grubość dla dwóch osób stojących w jednym miejscu wynosi 9-10cm. Lód szary lub sniegolód może być słabszy nawet o połowę od lodu czarnego. 

(Dobrze znane łowisko każdemu zimowemu wędkarzowi - Załubice Stare - Rządza)

Odpowiednia odzież to komfort podczas łowienia. Dobrze ocieplone dłonie, stopy oraz głowa. To właśnie tymi częściami ciała tracimy najwięcej ciepła. Ciepłe neopranowe rękawice i obuwie z wkładkami zapewnią na miły i przyjemny pobyt podczas mroźnych dni. 
 (Lodowy Okoń Michała)
Bardzo ważną zasadą o której powinien pamiętać każdy wędkarz, który łowi na lodzie jest wędkarstwo wieloosobowe. Łowienie w pojedynkę jest ryzykowne nawet w bardzo dobrze sprawdzonym łowisku.  
wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz