środa, 4 lutego 2015

Porady - (Dbajmy o Swój sprzęt!)

Panująca ostatnio pogoda nie zachęca do wypadów wędkarskich. Dobrze wiec wykorzystać trochę wolnego czasu na przygotowanie naszego sprzętu wędkarskiego na kolejny sezon wędkarski. Konserwacja sprzętu i jego przegląd to doskonałe zajęcie na wolne chwile w naszym wędkarskim harmonogramie.

(Ważnym elementem naszego wędziska są przelotki - zużyte należy niezwłocznie wymienić)

Zastanowić się powinniśmy w jaki sposób zamierzamy zaplanować swój najbliższy grafik wędkarski. Czego nam brakuję, oraz co mogło by się przydać nowego w naszym niezbędnym ekwipunku. 
Przynęty, elementy dodatkowe i pomocnicze to tylko część ogromnego asortymentu jakim dysponują sklepy wędkarskie. Po za wyposażeniem powinniśmy zająć się konserwacją naszego sprzętu. Jest to jeden z kluczowych elementów przygotowań na kolejny sezon. Zarówno wędzisko jak i kołowrotek czeka kolejny wymagający sezon. Dobre przygotowanie naszego sprzętu pomoże pewniej przetrwać trud wędkarskich zmagań. 

(Warto nasmarować nasz mechanizm znajdujący się w kołowrotku)

Po za kołowrotkiem i wędziskiem warto przejrzeć też naszą żyłkę czy plecionkę. Pamiętać należy, że nie używana linka jest podatna na zmniejszenie jej jakości. Za długo używana też traci swoje wartości. Tylko pakowane próżniowo linki możemy przetrzymywać do momentu ich użycia. Po pierwszym użyciu zarówno żyłka oraz plecionka mają określony żywot. Za zwyczaj jest to jeden sezon.
 
(Firma Dragon fot. seria Millenium - żyłka pakowana próżniowo)
 
 Duże znaczenie ma metoda której używamy oraz jakoś naszego sprzętu. W przypadku złego stanu przelotek nasza żyłka czy plecionka już po kilku wypadach może okazać się zniszczona, dlatego dużą uwagę powinniśmy zwrócić na stan naszego wędziska. Jeśli stwierdzimy, że przelotki są uszkodzone należy je po prostu wymienić, biorąc na wzór stare. Dokładne zwijanie linki też ma swoje znaczenie. Tylko równo nawinięta na kołowrotek przedłuża swoją żywotność.

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz