czwartek, 1 maja 2014

Majówka 2014r, a czy Ty jesteś już gotowy?

Nadchodzi przez wszystkich oczekiwany długi majowy weekend i wielu z was na pewno spędzi go nad wodą ale czy każdy jest na niego odpowiednio przygotowany??

(Piękny szczupak złapany przez Michała)

Jak dobrze wiemy wszyscy Maj to najlepszy okres na wiosennego "Zębala" czyli potocznie nazywanego szczupaka. Miłośnicy spiningu powinni się cieszyć ponieważ większość serwisów pogodowych jest zgodna co do tego, że długi weekend majowy będzie bardzo pogodny. Pogoda na maj 2014 ma być typowo wiosenna - ciepła i słoneczna, podobnie pogoda na majówkę. Każdy kto kocha długie wędrówki brzegiem rzeki czy jeziora na pewno odnajdzie się w tej atmosferze, a czynny wypoczynek zapewni wspaniałych emocji. Lecz jak wiadomo sezon spinningowy właśnie się zaczyna dlatego zadajmy sobie pytanie. Czy nasz sprzęt jest w najlepszej kondycji?? Każdego sezonu w poszukiwaniu ryby życia tracimy wiele cennych błystek,woblerów,twisterów i tym podobnych na łowiskach które są zarośnięte lub zanieczyszczone, jednakże pamiętajmy, że żyłka bądź plecionka na spinningu powinna być w jak najlepszej kondycji jej też nie zapomnijmy sprawdzić. A kilka minut poświęconych na przegląd sprzętu może zaoszczędzić nam niemiłych rozczarowań na łowisku. 

( Majowy Lin )

 Maj to również dobry początek jeśli chodzi o rybę białą. W tym właśnie miesiącu aktywne stają się  jaź, karaś, kleń, lin, miętus,amur, leszcz, oraz bardzo lubiany karp. Tutaj sytuacja wygląda identycznie, każdy z nas corocznie zużywa olbrzymie ilości haczyków, przyponów, krętlików itp, wiec ich uzupełnienie może okazać się najważniejszym punktem na naszej liście. Warto o tym pamiętać by również nie spodziewać się jakichkolwiek nie miłych sytuacji nad wodą.

(Wiosenny Kleń) 

 Pamiętajmy także, iż maj to początek sezonu dnie i noce stają się coraz cieplejsze, a przynęty naturalne stają się bardzo ważnym  aspektem wiosennych połowów. Wybór łowiska też stanowi olbrzymi aspekt naszego udanego wypoczynku pamiętajmy że tak jak my weekend majowy posiada większość ludzi a najlepsze łowiska będą obficie oblegane dlatego warto zasięgnąć informacji i być może wybrać inne mało nam znane łowiska które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.


                                                       Udanego weekendu majowego 
                                                       życzy ekipa WMH.WOLOMIN.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz