sobota, 18 stycznia 2014

Polecane Łowiska (Załubice Stare, Wolica - Rządza)

Doskonałym miejscem na całoroczne zasiadki wędkarskie jest rzeka Rządza. Na wysokości miejscowości Załubice Stare oraz Wolice rzeka zdecydowanie zwiększa swoje koryto, a co za tym idzie warunki dla ryb są zdecydowanie bardziej sprzyjające. 

(Most w Wolicach)

W tym odcinku rzeki woda płynie wolno. Ponieważ koryto rzeki rozszerza się dosyć późno powoduję to, że końcowe stadium akwenu zamieszkują dość liczebne gatunki ryb. 

(Widok w stronę Zegrze od strony mostu)

W Rządzy możemy złowić zarówno drapieżniki jak i ryby białe. Sporo tu Szczupaków, Okoni, Boleni czy Jazi. W spokojniejszych miejscach warto nastawić się na Lina czy Karasia. W miejscowości Wolice często można spotkać Klenia czy pokaźną Płoć. 

 (Grzegorz Różanowski z WMH - Karaś na Rządzy - 44cm - Metoda Feeder)

Łowisko w porze letniej jest porośnięte sporą ilością roślinności. Zdecydowanie w tym okresie przeważa tam metoda spławikowa oraz gruntowa. W okresie jesiennym warto udać się tam ze spinningiem w poszukiwaniu Okonia oraz Szczupaka. Bywa również że nad Rządzę zapuszcza się również Sandacz (przy ujściu do Zegrza). Sezon zimowy i lód to ideale miejsce na Okonia. W grudniu, styczniu czy lutym, Rządza to oblegane miejsce przez amatorów wędkarstwa podlodowego. 

(Dojazd do łowiska)

Dojazd do Załubic oraz Wiolic jest prosty. Na łowisko możemy dojechać zarówno od strony Zegrza czy Radzymina. Jedynym problemem może być problem ze znalezieniem wolnych miejsc, ponieważ wieść o dobrych braniach ryb roznosi się dość szybko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz