czwartek, 26 września 2013

Porady kryzysowe (Gdy zapomnimy o przynęcie)

Jeżeli  zapomni o przynętach wydaję się, że jest już po rybach. Tym czasem doskonałą przynętę możemy pozyskać na każdym niemal łowisku. Weźmy pod uwagę, że najbliższe otoczenie to dom wielu insektów którymi na co dzień żywią się ryby. 

(Przynęta może być wszędzie!)

Gdy w zasięgu łowiska znajduję się sklep wędkarski o przynętę nie trudno. Gorzej gdy do najbliższego sklepu jest kilka albo więcej kilometrów. Kierując się własnym sprytem można na miejscu w najbliższym otoczeniu znaleźć przynęty, na które zapolują ryby łowione każdą metodą.
  • Jeśli w łowisku znajdują się zanurzone korzenie łatwo możemy znaleźć tam Chruściki czy Kłódki. Taka przynęta to skuteczny posiłek dla Okonia i Płoć oraz Leszcza. 
 (Chruściki pozyskane z korzeni i roślin z wody)
  • Bliskość łąk to miejsce, które pozwoli nam zapolować na Klenia. Koniki polne, Pasikoniki to rewelacyjna przynęta na ryby zbierające pokarm z powierzchni. 
(Koniki polne i Pasikonik z łąki)
  • Pijawki i Raki to doskonała przynęta na Suma i Węgorza. Pozyskane z przybrzeżnych wód idealnie pasują do jadłospisu tych ryb. 
(Pijawka lekarska i Rak)
  •  Dzięki czerwonym robakom wykopanym na miejscu łowienia możemy bez trudu złowić żywca takiego jak Karasia czy Ukleje na którą chętnie weźmie Szczupak czy Sandacz. 
(Czerwone robaki z ziemi i mała Ukleja na żywca)

A już niebawem: Co zrobić gdy zapomniemy zanęty! - Porady kryzysowe - wmh.wolomin.pl

1 komentarz: