czwartek, 22 sierpnia 2013

Polecane Łowiska (Rzeka Świder - Otwock)

Świder to średniej wielkości rzeka, która jest jedną z granic miejscowości Otwock. To rzeka o sotosunkowo szybkim nurcie i zróżnicowanym dnie. Jest prawym dopływem Wisły. Rzeka ta jest doskonałym miejscem na zastosowanie spinningu czy muchówki!


(dno i koryto w Świdrze zmienia się z roku na rok)

Jeszcze kilkanaście lat temu zasób tej rzeki znacznie zmalał, a to za sprawą kłusownictwa i zanieczyszczania. Na szczęście całym tym procederem zainteresowało się "Warszawskie Towarzystwo Pstrągowe" oraz klub "Sandacz" z Mińska Mazowieckiego. Dzięki tym Organizacją populacja w rzece znowu się powiększa. 

(dbajmy o Pstrągi potokowe, które już raz wytępił człowiek)

Świder jest doskonałym miejsce na letnie wypoczynki zarówno dla całych rodzin jak i amatorów wędkarstwa. Możemy tam znaleźć czyste plaże oraz dzikie zarośnięte miejsca doskonałe dla wędkarzy. Dzięki organizacji "Warszawskiego Stowarzyszenia Pstrągowego" do rzeki powrócił wcześniej wytępiony Pstrąg potokowy. Największa ryba tego gatunku została złowiona przez wędkarza z Mińska Mazowieckiego, a jej waga wynosiła blisko 2kg. Na dzień dzisiejszy w Świdrze  poza Pstrągami możemy złowić tam Szczupaki, Lipienie, Okonie, Klenie, Jazie, Jelce czy Ukleje. Dojechać do rzeki najlepiej własnym autem do miejscowości Otwock. Z tego miejsca możemy znaleźć już różne dogodnie dojazdy do naszego łowiska.


wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz