piątek, 8 marca 2013

Polecane Łowiska (Rządza w miejscowości Rządza)

Niby nie wielka rzeka. Płynie szybko i jest kolejną nie wyregulowaną wodą na Mazowszu. Dla słabszych wędkarzy często niedostępna. Jednak niektórzy wędkarze wiedzą, że Rządza kryje w sobie ogromne zasoby rybne. W miejscowości Rządza powstał sztucznie stworzony zalew w którym znajdują siedlisko ogromne ilości różnego gatunku ryby.


Możemy tu połowić zarówno na spławik jak i na spining. Ciężko szczególnie latem znaleźć tu miejsce na grunt ponieważ w tym czasie roślinność zarasta tu niemal cały zbiornik. Wczesną wiosną złowić tu można Płocie, Krąpie czy Klenie. W maju warto użyć spiningu i żywca w poszukiwaniu Szczupaka. W cieplejsze dni pojawiają się również Karasie i Liny. Dojazd do łowiska jest bardzo dobry. Zarówno od strony Mińska jak i Wołomina dojedziemy do samego zalewu. Na wysokości trasy Łochowskiej zostały zbudowane pomosty z których bardzo przyjemnie możemy połowić na przepływankę. Płotki i Ukleje to najczęściej łowione tu ryby. Zdarzają się również niewielkie Karpie, a dawniej bywały tu Pstrągi, które podobno uciekły z pobliskich stawów hodowlanych.


Rządza to stosunkowo wąska rzeka. Po za sztucznie wykonanymi łowiskami, zbiornikami retencyjnymi ciężko tu znaleźć miejsce na wygodne połowy. Wędkarz musi posiadać sporą wiedzę na temat rzeki, aby nasza wyprawa zakończyła się sukcesem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz