czwartek, 21 lutego 2013

Sezon na Ryby (Wiosna i miejsca na spławik)

Za oknami jeszcze zalega śnieg. Jednak już czuć, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. W tym sezonie nie doświadczyliśmy wielkich spadków temperatur jak w minionych latach. Teraz temperatura utrzymuje się w granicach -6*c w nocy i około 0*c w dzień. Powoli możemy zapominać o wchodzeniu na lód. Czas przygotować wędki na sezon Wiosenny. We wcześniejszych postach opisaliśmy na co warto zwrócić uwagę i jakim gatunkom ryb szczególnie poświecić czas. Dziś przytoczymy najlepsze łowiska, które wiosną oblegane są przez wędkarzy.

Na Mazowszu jest wiele łowisk, które podczas wczesnej wiosny mogą przynieść świetne wyniki. Jednym z takich łowisk jest Rządza w miejscowości Stare Załubice - Wolica. Wolno płynąca rzeka jest oblegana podczas sezonu pozimowego. To świetne miejsce dla Wzdręgi, Płoci czy Okonia. Woda w tej rzece dosyć szybko się ociepla. Spowodowane jest to dość płytkim korytem i dość wolno płynącą tam wodą. Baty, bolonki oraz wędki wszelkiego rodzaju ze spławikiem są tam najlepszym rozwiązaniem.

Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Czarnów. Na tym starorzeczu śmiało możemy połowić białą rybę. Jest to stojąca woda a dojazd nie jest wielkim problemem. Płocie, Krąpie i Okonie to najczęściej łowione tam ryby. Starorzecze jest dość wąskie. Największe jednak zagęszczenie wędkarzy możemy zaobserwować w sezonie Szczupakowym. W maju ciężko znaleźć tam wolne miejsce do łowienia.

Połowić Płocie i inne ryby możemy także w Stolicy. Od strony Pragi najlepszym łowiskiem będzie główka, która pozwala na przytrzymanie wody. Dzięki temu śmiało możemy zastosować metodę spławikową. Wisła już bez lodu jest świetnym miejscem na taką zasiadkę. Za jedno z najlepszych miejsc spławikowych w Stolicy uznaję się mierzeje przy moście Śląsko-dąbrowskim.

Ostatnim często odwiedzanym miejsce w sezonie wiosennym jest Kanał Królewski (Żerański). To miejsce odwiedzane jest przez cały rok. Przeważają tam tyczkarze, i spławikowcy. To jedno z bardziej popularnych miejsc co rocznych zawodów wędkarskich. Stosunkowo ciepły kanał zaraz po wiośnie jest świetnym miejscem dla białej ryby. Łatwy dojazd nie oznacza jednak znalezienia dobrego miejsca do łowienia. Na te łowisko musimy wybrać się zdecydowanie wcześniej, ponieważ dla zaspanych wędkarzy mogą zostać najgorsze miejsca, a łowisko kusi swoją urodą.

Wszystkie przedstawione wyżej łowiska to atrakcyjne miejsca na wiosenną zasiadkę. Warto jednak przed wyjazdem przygotować dokładnie nasz sprzęt, który po zimie nie zawsze jest gotowy do natychmiastowego użytku. Jeśli wszystko przygotujemy skrupulatnie nasz pierwszy w tym roku wypad na ryby może być bardzo udany.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz