wtorek, 5 lutego 2013

Porady (Wędkowanie Podlodowe)

Wędkarstwo pod lodowe wiąże się zarówno z przyjemnościami jak i ryzykiem. Różnorodność ryb na naszych łowiskach w sezonie zimowym nie jest spora. Głównie w tym okresie możemy połowić Okonie, Płocie, Jazgarze i Krąpie. Bywają przypadki, że na naszą wędkę weźmie Szczupak czy większy Leszcz.

Do wędkowania pod lodowego używamy bardzo małego zestawu. Wędka nie przekracza przeważnie 50cm, a żyłka nie jest grubsza niż 0.16mm. Na naszych mazowieckich wodach najlepszą przynętą okazuję się ochotka połączona z mormyszką. Niezłe wyniki możemy uzyskać także na spławik i małą pod lodową blaszkę.

W okolicach Warszawy głównymi łowiskami są zatoki na Wiśle, Zalew Zegrzyński oraz starorzecza Bugu. Do tego dochodzą rzeki takie jak Rządza czy Narew.

Aby wyprawa była udana nie możemy zapomnieć o niezbędnych elementach naszego ekwipunku. Rzeczy takie jak ciepłe ubranie, rękawiczki czy termos z ciepłym napojem mogą umilić nam chwile spędzone na lodzie.

Ostatnie dni przyniosły ocieplenie i tafla lodowa może być nieco mniejsza. W szczególności możemy się tego spodziewać na bystrzej płynących wodach. Dlatego na zimowe wędkowanie dobrze jest się wybrać w kilka osób.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz