poniedziałek, 4 lutego 2013

Polecane Łowiska (Warszawa - Wisła)

Spora część wędkarzy z daleka omija Wisłę na odcinku Warszawy. Powodem tego najczęściej jest duży hałas oraz zanieczyszczona woda, która może odpychać nie jednego. W rzeczywistości jest całkowicie inaczej.

Po Zachodniej stronie Wisły brzeg jest mocno wyregulowany lecz nie na całej długości Warszawy. Natomiast strona wschodnia to w większości zróżnicowana brzegowo rzeka. Z roku na rok czystość w wodzie się poprawia. Hałas zaś jest mało odbierany siedząc niżej niż okoliczne drogi. Do tego coraz częściej Miasto organizuję ciekawe plaże i miejsca na ogniska i grilowanie.

Wróćmy jednak do wędkarstwa. Świetną metodą może być metoda spiningowa, która może dostarczyć wiele wrażeń. W rzece można przyciąć Szczupaki, Okonie, Bolenie czy nawet Sandacze. Przy mniejszej przynęcie zdarzają się Klenie. Drugą dobrą i sprawdzoną metodą jest "feeder". tak zwana dygająca szczytówka. Przy tym wędkowaniu możemy połowić spore Leszcze, Płocie, Klenie a nawet Świnki. Zdarzają się naturalnie w większej ilości Krąpie, Ukleje, czy Jelce.
Na Wiśle nie możemy też zapomnieć o wędkowaniu nocnym. Tu użyjemy mocnej gruntówki a zdobyczą może być okazały Sum czy też ładny Sandacz.

Dojazd do Nabrzeży Wisły jest wyjątkowo wygodny. Znacznie ciężej dojechać od strony Pragi. Tam samochodem do rzeki nie dojedziemy. Jednak mimo to serdecznie zachęcam do odwiedzania naszej Największej rzeki w Polsce... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz