poniedziałek, 4 lutego 2013

Polecane Łowiska (Ślężany - Starorzecze Bugu)

Łowisko niedaleko Wołomina może być na prawdę ciekawą wyprawą. Mowa tu o starorzeczu Bugu zwane Ślężany (od miejscowości). To podobnie jak Czarnów miejsce obfitujące w liczną rybę drapieżną z możliwością dojazdu do głównego nurtu Bugu. W sezonie zimowym jest to miejsce głównie oblegane przez amatorów połowów z lodu. Mimo tego, że wpływa tam rzeka, starorzecze w sposób spokojny zmierza do głównego koryta rzeki.

W sezonie letnim można połapać tam na bacik, spławik oraz wędkę spiningową czy metodą żywcową. Łowienie na grunt może być kłopotliwe ponieważ sporo tam zaczepów przydennych oraz duża ilość mułu nie pozwala na dobre pokazanie przynęty.

 Dojazd jest stosunkowo prosty i pozwala bez przeszkód nawet porą zimową dotrzeć do samego brzegu łowiska. Podobnie jak we wcześniej opisanym łowisku kierujemy się na Józefów za Radzyminem i jedziemy ciągle główną drogą. Na głównym skrzyżowaniu w Józefowie skręcamy w prawo i musimy jechać główna drogą aż do ostrego zakrętu w prawo gdzie odchodzi lekko w lewo droga piaszczysta. Tą drogą dojedziemy do samego brzegu widocznym na powyższej mapie (strzałka zielona) Na łowisku mogą przydać się wodery w sezonie letnim aby dostać się na ciekawe groble odcięte od starorzecza. Tam możemy napotkać pozimowego szczupaka w sezonie majowym, który został po tarle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz