poniedziałek, 4 lutego 2013

Polecane Łowiska (Czarnów - Starorzecze, Bug)

Świetnym miejscem, które już dawno zapisało się planach podróży wędkarzy jest Czarnów nad Bugiem. Płynie tam śliczne starorzecze, które obfituję w ogromną ilość ryb. Urozmaicone miejsca porośnięte grążelami są doskonałym miejscem dla czatujących na ofiarę Szczupaków. Jest to również doskonałe miejsce na Okonie i różnego rodzaju białą rybe. 

 Niestety jednym z wielu mankamentów tego łowiska jest zróżnicowany poziom wody, który w zależności od pory roku zmienia się raz na korzyść a raz na niekorzyść. Można też ominąć starorzecze jednak z powodu zmieniającego się poziomu wody czasem jest to nie możliwe. Na samej rzece raczej nie napotkamy problemów ze znalezieniem miejsca na rozłożenie wędek. Na dopływie może być to jednak szczególnie w sezonie (szczupakowym) spory problem. Nieodzownym elementem w poszukiwaniu Szczupaka będą tu wodery lub spodniobuty. Dojazd do Czarnowa jest prosty. Kierujemy się na Radzymin i starą Trasę Wyszkowską. Na rondzie jedziemy prosto (kierunek Józefów) omijając wjazd na "S8" z prawej stromy i kierując się drogą z pierwszeństwem dojedziemy aż do pętli autobusowej w samym Czarnowie. Następnie możemy jechać prosto z możliwością dojazdu nad sam Bug lub skręcić w lewo przed pętlą gdzie dojedziemy do łatwego zejścia na starorzecze.

Poza spiningiem możemy łowić tam na bat, spławik czy żywca. W sezonie zimowym warto odwiedzić starorzecze w poszukiwaniu okoni i płoci. 


Samą rzekę warto odwiedzić ze względu na spore Leszcze, Klenie i Bolenie. Te ostatnie nie są łatwe do złapania ponieważ w tamtym odcinku rzeki nie występują główki a znaleźć przykosę jest ciężko. Można także złapać okazałego Suma jak i mniejszego Sandacza. Kilka lat temu w okresie ochronnym byłem świadkiem razem z moim kolegą Piotrem zjawiska nieco ekstremalnego. Ledwo zajechaliśmy na starorzecze Bugu a na zestaw lekki z żyłką 0.16 może 0.18 złowiono Suma o rozmiarze blisko 100cm. Ile ważył i po co się tam zapuścił nie wiadomo...

1 komentarz:

  1. witam czy mozna dojechac teraz na główny nurt w Czarnowie tzn czy można przejechać rzeczke czy nie stoja slupki dla kapiących się krów pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń