wtorek, 11 czerwca 2019

Zestaw przegruntowany - Czyli, szansa na miły poranek!

Kolejny upalny poranek za nami. Dziś nieco zmian. Patrzeć na feeder'a zdecydowanie za ciepło. Czemu nie przypomnieć sobie starej poczciwej Bolonki. Zestaw przegruntowany to idealna metoda na upalne początki dnia.

(Zestaw delikatny - 4.00m żyłka 0.14 i haczyk 12")

Troche ruchu nigdy nie zaszkodzi. Jałowe przeżuty tylko mobilizują do większej pracy, czego nigdy nie doświadczymy przy patrzeniu w szczytówkę wędki "gruntówki"

(przegruntowany spławik)

Taką metodę dziś obrał Michał. Stara poczciwa bolonka, żyłka delikatna 0.14 i ostry haczyk rozmiaru 12. Tym razem celem był Karp, ewentualnie Lin. Ostatnio trafił się również dorodny Karaś, jednak kontaktu z rybą brak po zerwanym holu - nie tym razem! 

(Takie Karasie na lekkim zestawie to czysta przyjemność) 

(Krańcowa możliwość żyłki pokazywała szczytówka)

Skuteczne przegruntowanie i aż łza się zakręciła jak spławki dyskretnie położył się na tafli wody! Cóż można więcej chcieć, Piękny hol, piękna zdobycz i w końcu przepiękne pożegnanie!

 

Delikatny zestaw pozwala nam złowić wszystkie gatunki ryb z rodziny Karpiowatych. Leszcze, Karpie, Liny, Amury, czy waleczne Karasie. Zapomniana metoda doskonale spisuje się na starorzeczach, gdy standardowe metody gruntowe są zbyt ciężkie. Warto o tym Pamiętać!

WMH.WOLOMIN.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz