niedziela, 4 czerwca 2017

WMH.WOLOMIN wspiera Bagna Starowolskie - Zarybianie!

Nie zawsze trzeba łowić. Czasem trzeba pomóc naturze! Tym razem nasz skromny portal przypisuję się do ratowania Starowolskich Bagien. Dziś nowe miejsce poznało blisko 200-250 Szczupaków w przedziale od 4 do 15cm.


Najpiękniejsze w tym jest to, że w łowisku są tylko ryby takie jak Karpie, Karasie, Liny i Amury. Jest to szansa aby narybek przeżył przynajmniej w 60%. 


Program powtórzymy już niebawem. Jeśli woda pozwoli, rośnie nam kolejne łowisko Karasiowo-Linowo-Szczupakowe! 


Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu w tym miejscu można było złowić ładne Karpie, Szczupaki oraz Amury. Do tej pory pojawiają się tam Liny, spore Karasie i niewielkie Karpie oraz Amury. Miejmy nadzieje, że najbliższa przyszłość będzie łaskawa, dzięki czemu łowisko znów wróci do swoich najlepszych łownych lat! 

wmh.wolomin.pl

2 komentarze:

 1. Witam,
  nie wiem czy to dobry pomysł zarybiać to oczko wodne. Mam w Starowoli działkę i przykre doświadczenia z tej wody. Po 1 - miejscowy człowiek uparł się i wziął za sprawę honoru, że nie będą tam wędkarze łowić. Przyjeżdża chce bić ludzi, zastrasza, wyklina - jeżeli w porę gościa się nie uspokoi to można wyłapać widły na plecy :(
  Po 2 miejscowa ludność wyławia tam ryby siatkami :(
  Po 3 w zimę nikt się tym nie zajmuję i na wiosnę ryby po zimowej przydusze zdychają.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz moje słowo, że teraz My się tym zajmiemy! Nikt nie będzie gonić wędkarzy którzy o to dbają. BTW Ja mam tam działkę ponad 10 lat i nigdy nikt mnie z tego łowiska nie pogonił.

   Usuń