piątek, 4 listopada 2016

Porady Kryzysowe - (Konserwacja Gum - Sztuczne przynęty)

Zapominamy czasem o tak prostych i skutecznych sposobach na odzyskanie jakości naszych przynęt spinningowych. Pokaleczonych gum nie da się naprawić ale ich pierwotny kolor, a zarazem skuteczność idzie poprawić. 

(Można się zdziwić gdy nasz przezroczysty twister będzie rano całkiem matowy, a był przecież tak jak te dwa po prawej stronie)

Wędkarz amator rzadko kiedy zwraca uwagę na konserwacje gum. Ci bardziej doświadczeni wiedzą, że nawet oddzielne przechowywanie poszczególnych gum o tym samym kolorze ma wielkie znaczenie. Chemikalia które znajdują się w naszych przynętach, pigment, barwnik itp. mogą sprawić, że nawet nasza najbardziej skuteczna przynęta kolejnego dnia wędkowania może okazać się totalnym offside'm.

(Przetrzymywanie gum, przynęt ma ogromne znaczenie. Mieszanie kolorami ma niewątpliwie negatywny wpływ na efekty końcowe naszego wędkarskiego wypadu!)
Przechowywanie przynęt o tym samym kolorze to jedna z ważniejszych cech, które powinien posiadać każdy spinningista. Warto też wziąć pod uwagę podatność na warunki atmosferyczne, które potrafią zmienić kolor naszych "gum".

 (Twistery na Okonie znowu odzyskały swój kolor!)
Przetrzymywane gumy w mokrym pudełku na pewno zmienią kolor i odcień. Przykładowo - Ciemny fioletowy twister po 24 godzinach trzymany w zaparowanym pudełku będzie matowy, nieprzezroczysty i lekko różowy.Można jednak wrócić do jego normalnych kolorów. Cienka warstwa papieru, ciepły kaloryfer i w końcu te same suche pudełko sprawią, że guma wróci niemal w stu procentach swojego naturalnego wyglądu.
wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz