czwartek, 6 października 2016

Porady Kryzysowe - (Rękawice - Które wybrać?)

Na jesienne zimne dni i ranne przymrozki ciepła kurtka, czapka i ocieplane spodnie to podstawa. Dłonie w wędkarstwie odgrywają rolę najsprawniejszego robota obsługującego naszą wędkę. W porze jesiennej gdy temperatura spada gwałtownie w dół,  niezbędne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. 

Jednym z najlepszych takich zabezpieczeń nie wątpliwie od lat są rękawice. Producenci co roku ścigają się w co rusz to nowsze projekty rękawic, które pozwalają na jak najwyższy komfort przy korzystaniu z naszego sprzętu wędkarskiego. 

(Rękawice neopranowe koszt około 40-80zł)

Wędkarz podczas zakupu rękawic powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów, które podczas wędkowania będą miały decydujący wpływ na idealną obsługę naszego sprzętu. Przede wszystkim musimy ustalić jaka metoda będzie priorytetem w zbliżającym się sezonie jesienno - zimowy czy wiosenno - letni. Dobrze dobrane rękawicę do metody i techniki łowienia pozwolą na komfortową kontrole nad wędziskiem oraz kluczowych elementach, które mają przełożyć się na końcowy sukces wędkarza.

(Dobrze dobrane rękawice do dłoni i techniki łowienia to komfort podczas zimnych i mokrych wypraw wędkarskich)

Od lat zastanawiano się jakie rękawice będą najlepsze w środowisku wędkarskim. W końcu producenci wpadli na dawno już zapomniany materiał stosowany od lat przez płetwonurków. Neopran to materiał, który dziś odgrywa bardzo ważną rolę w odzieży wędkarskiej. Rękawice z tego materiału są elastyczne, nieprzemakalne oraz dobrze trzymają ciepło. Dzięki swojej niewielkiej grubości po dobrym dopasowaniu idealnie pasują do dłoni wędkarza. Możemy skorzystać z cienkich rękawic na chłodne lato i deszczową pogodę oraz grubsze, na jasień i zimę. 


(Rękawice membranowe - koszt około 120-140zł)

Jeśli jednak "neoprany" okażą się nieodpowiednim materiałem dla naszych rąk, na rynku wędkarskim możemy nabyć również dobre rękawiczki z materiału membranowego. Ten materiał doskonale odprowadza wilgotność zebraną w skórze, ale nie przepuszcza wilgotności z zewnątrz. Spotyka się również rękawice uszyte z nieprzemakalnego materiału z dodatkiem polaru. Tej ostatniej kombinacji nie należy mylić z drogim materiałem membranowym. 

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz