wtorek, 15 lipca 2014

Polecane Łowiska (Kamieńczyk - Bug)

W lipcu często odwiedzanym miejscem przez wędkarzy jest Kamieńczyk. To miejsce to idealna lokalizacja na wakacyjne wypady! W Kamieńczyku łączą się rzeki Bug oraz Liwiec. Zasilany Bug przez mniejszą rzekę daję wędkarzom ideale miejsce do połowu ryb! 

(Wysoka woda w Kamieńczyku)

W Bugu na wysokości Kamieńczyka występują takie ryby jak: Szczupaki, Sandacze, Okonie, Bolenie, Sumy oraz Klenie. Z mniej agresywnych ryb występują tam Leszcze, Krąpie, Płocie, Jelce, Ukleje, sporadycznie Karpie, (Sazany) oraz Liny. Te trzy ostatnie zdecydowanie między główkami. 

(Schemat nurtu Bugu oraz wpływającego do niego Liwca. Zawirowania przy główkach. Kamieńczyk)

Zaczynając dzień warto ustawić się na białą rybę. Idealnym miejscem jest stanowisko między główkami. Leszcz, Płoć czy Kleń to główny przyłów miedzy godzinami 03:00-08:00. W południe musimy przygotować się na sporą liczbę plażowiczów, którzy korzystają z rewelacyjnej i upalnej pogody. W tym czasie warto uzupełnić wszystkie możliwe akcesoria oraz artykuły spożywcze. 

(Mały Leszcz na białaska)

Godzina 17:00, 19:00 to czas na nockę! W wodzie późnym wieczorem możemy złowić zarówno Leszcza, Szczupaka, Sandacza, a nominalnie Suma. Miedzy główkami w Kamieńczyku występują dołki o głębokości do nawet 5-7 metrów. Takie miejsca to idealne kryjówki dla pokaźnego Suma, na którego warto nastawić się w lipcu!


(Zima też w Kamieńczyku wygląda rewelacyjnie)

Dojazd na łowisko jest bardzo prosty. Z Warszawy kierujemy się nową S8 w kierunku Wyszkowa. Pomijając zjazd na Wyszków w miejscowości Lucynów kierujemy się dalej prosto na ostatni zjazd przed rzeką Bug. Na tym zjeździe skręcamy w prawo (trasa nr.62). Jadąc trasą nr.62 bez problemu zaóważymy kierunkowskazy na Kamieńczyk. 

(S8 z dołu od Warszawy w kierunku Białegostoku) 

Warto zapytać miejscowych o najlepsze miejsca nad wodą, ponieważ Bug jest bardzo zdradliwą rzeką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz