wtorek, 10 czerwca 2014

Polecane Łowiska (Żwirownia - Mrozy)

    Łowisko jest dość ciekawym punktem w okolicy Mińska Mazowieckiego czy Siedlec, a znajduje się w połodniowo-zachodniej częsci Mrozów. Kierujemy się w kierunku zakładu kamieniarskiego przy ulicy Okrężnej, następnie skręcamy w lewo w żwirówkę która doprowadzi nas nad wodę.
Zbiornik jest stosunkowo głęboki i jego najniższe punkty czasami przekraczają 5m. Dno pokryte jest mułe, sporadycznie miejscami żwirem. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc w zależności od metody połowu. Większość odwiedzających to łowisko wędkarzy wybiera metodę spławikową oraz gruntową, choć złapać tam można również nie dużego drapieżnika. Na to łowisko polecić można metodę bolońską która spisuje się rewelacyjnie.
W łowisku zamieszkuje wiele gatunków ryb takich jak: Płoć, Karaś ( również złocisty), Liny, jaź, Karp oraz niezliczone stada Uklei. Odnośnie drapieżników złapać można średniej wielkości Szczupaka i bardzo ładne Okonie. Przynęta która sprawdza się najlepiej jest pęczak oraz kukurydza.


Jest to naprawdę ciekawy akwen dający nie tylko przyjemności wędkarskie ale również charakter wypoczynkowy jest tam na poziomie dziennym.


wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz