środa, 2 kwietnia 2014

Polecane Łowiska (Pogorzel koło Mińska Mazowieckiego)

Łowisko Pogorzel wyrobisko żwirowe sięgające czasy lat 50 znajdujące się niecałe 6km od Mińska Mazowieckiego na trasie w kierunku Siennicy , łowisko połączone jest z licznymi bagnami i rezerwatem przyrody ciągnącym się od wsi Mikanów aż po samą Pogorzel . Na terenie całego rezerwatu jest ścisły zakaz połowu .


Charakterystyka łowiska jest dość ciekawa powierzchnia 3,2 ha piękny las i rezerwat przyrody sprawiają że łowisko szykuje dla nas mnóstwo miejsc w których spotkać możemy wszelakie gatunki ryb zaczynając na bardzo dużych drapieżnikach kończąc na olbrzymich okazach Karpi ,Amurów,Linów ,Karasi a także wielu pozostałych gatunków ryby białej a co ciekawe złapać możemy piękne okazy Suma. Zbiornik cechuje się tu tak zwanym podwójnym dnem czyli dość sporą ilością mułu naniesionego na podwodna roślinność , jednakże metoda gruntowa sprawdza się na tym łowisku niesłychanie dobrze. Głębokość łowiska waha się od 2 m nawet do 15 m głębokości. Dookoła od strony Siennicy otaczają je łąki a brzeg jest stromy i bardziej oczyszczony ,zaś od strony Mińska Maz bujna roślinność w tym drzewa trzciny i  zarośla w których można znaleźć rewelacyjne zasiadki . 


Jako iż na łowisku dominują Karpie wielu wędkarzy nastawia się  na kulki proteinowe co owszem przynosi zamierzone efekty lecz wędkując przekonamy się że po założeniu czerwonego czy białego będziemy w stanie złapać naprawdę piękne okazy Linów czy Karasi.
Bardzo często wędkując na "Pogorzeli" napotykałem wielu ciekawych ludzi którzy zawsze zachwalali to miejsce nie tylko z dobrze prosperującego akwenu ale właśnie z czystego relaksującego kontaktu z naturą. 
Polecam  łowisko każdemu kto pragnie odetchnąć z ulgą w cieni drzew wsłuchując się w śpiew wielu gatunków ptaków czekając na rybę życia .


 Dojazd jest dość prosty . W miejscowości Mińsk Mazowiecki kierujemy się w kierunku Siennicy mijając Hutę Mińską , nieczynny ośrodek rekreacyjny w Mariance i po ujechaniu 2 km znajdujemy się na miejscu.Zbiornik znajduję się pod opieką koła nr.13 z Mińska Mazowieckiego

 wmh.wolomin.pl
                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz