wtorek, 18 marca 2014

Ekologia (Zapomniane Łowisko Bagno "Feliksów" w Poświętnym)

Nie każdy wiedział, że pod Wołominem jest nie jedno łowisko wędkarskie, które niewątpliwie watro odwiedzić. W miejscowości Poświętne jest kolejne takie zapomniane łowisko, zaraz po Białych Błotach. Idealne miejsce i ciężki dostęp do zbiornika to atuty, które dwadzieścia lat temu rewelacyjnie wpływały na rozwój i populacje tamtejszego rybostanu.

(Bagno - Tak dziś wygląda łowisko w Poświętnym)

Dziś obszar jest praktycznie całkowicie niedostępny. Jedynym możliwym środkiem transportu jest łódka oraz ponton. Mocne trzcinowiska oraz grążel to przeszkody, które będziemy musieli pokonać w poszukiwaniu konkretnego miejsca.

(Tak wyglądają pozostałości w Poświetnym po starej osadzie wsi)

Na Bagnach w Poświętynym występują takie ryby jak: Liny, Karasie, Szczupaki. Coraz rzadziej można tam złowić Karpia czy Amura. Raczej te dwie ostatnie ryby zaliczane są do sporadycznego przyłowu. 

(Satelitarne zdjęcie łowiska)

Bagna "Feliksów" w Poświętnym to kolejne łowisko zaniedbane przez nasz związek PZW. Po raz kolejny nasz Polski Związek Wędkarstwi pokazuję swoją ogromną niemoc w ratowaniu rewelacyjnych łowisk. Dziś do tego akwenu mają dostęp tylko Łosie, Sarny oraz inne dzikie zwierzęta.  

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz