wtorek, 17 grudnia 2013

Polecane Łowiska (Gzowo - Narew i rozlewiska)

Jeden z największych dopływów naszego zalewu zegrzyńskiego jakim jest rzeka Narew to świetne miejsce na całoroczne wędkowanie. Znajdziemy tam zarówno czas na wędkowanie zimowe z użyciem podlodówki jak również na letnie zasiadki. W okresie zimowym gdy lód nie skuję jeszcze wody warto się wybrać na poszukiwanie drapieżnika takiego jak Sandacz, Okoń czy Szczupak. Podobnie jest w okresie letnim i na majówkę. Spora ilość rozlewisk nie zawsze łatwo dostępnych sprawia, że Gzowo jest bardzo rybnym miejscem. 

(Gzowo przed burzą)

W sezonie letnim warto udać się tam w poszukiwaniu białej ryby takiej jak Płoć, Krąp, Leszcz oraz Jaź, Wzdręga czy Kleń. W Narwi na tym odcinku możemy złowić również bardziej wybredne ryby takie jak Lin czy Boleń. 

(Wschód słońca w Gzowie na Narwi)

Na łowisku mamy do wyboru zarówno starorzecze, rozlewiska w okresie wiosennym i jesiennym, a także samą Narew w głównym biegu rzeki. Nie ma idealnej metody. Zarówno dobrze łowić tam z gruntu, lekkiej, podlodówki (zimą) czy spinningu.

(Dojazd do Gzowa trasą nr. 61)

Aby dojechać do Gzowa należy kierować się główną drogą nr. 61 z Legionowa do Serocka. Za miejscowością Pogorzelec oraz Karniewek po prawej stronie znajdziemy drogowskaz do Gzowa. Na miejscu znajdziemy liczne miejsca na rozbicie campingu czy namiotu. Niestety kwater do wynajęcia brak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz