wtorek, 26 listopada 2013

Sprzęt (Skuteczne Przynęty - Listopadowy Spinning - Cz. II)

Ryby na które polujemy w okresie jesienno zimowym to nie tylko Szczupaki i Sandacze. Pożądaną w tym okresie rybą jest Okoń. W tym sezonie jest to niesamowicie aktywna ryba, która szykuję się na tarło. Kolory tych atrakcyjnych ryb w tym okresie są niesamowite a nawet niewielka ryba cieszy oko nie jednego wędkarza. 


Blisko 30cm Okoń złowiony na Cykadę.

Do puki naszych wód nie skuje lód warto pomyśleć o delikatnym spinningu oraz jednych z najlepszych ostatnio sprawdzonych przynęt przez WMH sztucznych przynęt.

Taką przynętą może być "Cykada". Imitacja owada. Są to stosunkowo małe przynęty od 1,5cm do 6-7cm z bardzo bujną i mocną pracą. Przypominają woblery jednak z nimi nie mają nic wspólnego. Budowa Cykady to główka obciążeniowa do której przymocowany jest listek sterowniczy. Na górnej części przynęty znajdują się otwory do mocowania żyłki. Odpowiednie umocowanie skutkuję różną pracą cykady oraz jej głębokością zanurzenia.


Różnorodność w wyborze "Cykad" to już standard w dobrym sklepie wędkarskim!

W sezonie jesiennym i początku sezonu zimowego to bardzo dobra przynęta na Okonia. Ryba ta lubi szybką i zdecydowaną akcję, a cykada właśnie taką posiada. Im szybsze ruchy tym wzmocniona jest praca akustyczna, którą doskonale odbiera Okoń uruchamiając swoją linie boczną, która jest uczulona na wszelkie poruszenia w jej otoczeniu. 

 (ulubieniec "Cykad" i cienkiej plecionki - Rafał)
Jego zdaniem cykada to jedna z najbardziej skutecznych i nowoczesnych przynęt

W naszej ocenie "Cykada" zasługuję na ocenę 8/10 a to za sprawą jej niezawodności w jesiennych bataliach. Wiemy to zarówno od Norberta oraz Rafała który regularnie używa tych niezawodnych przynęt. 

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz