środa, 13 listopada 2013

Sprzęt (Skuteczne Przynęty - Listopadowy Spinning - Cz. I)

Cały czas testujemy jak najbardziej wyszukane przynęty, które podczas wypraw spinningowych dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Producenci cały czas przeganiają się w ich finezyjności oraz fizyki pracy, która pomoże nam w skuszeniu najbardziej ospałych ryb. 


W pierwszej części Serii - "Skuteczne Przynęty" postaramy opisać się jedną z najlepiej sprawdzających się  przynęt na którą łowili wędkarze WMH. Od lat możemy przebierać w sztucznych przynętach. Wiadomo, że listopad to doskonała pora zarówno na Szczupaki jak i Sandacza czy Okonia. Dobór odpowiedniej przynęty do wody, pogody i innych aspektów to połowa sukcesu. Reszta zależy już tylko od nas oraz od tego jak żeruję ryba w danym miejscu i dniu. Często zdarza się tak, iż rybę musimy wyciągnąć niemal siłą z jej bezpiecznej a zarazem, kryjówki w której czatuję na swoją ofiarę. 

 Tym razem na ocenę i uwagę zasługuję Przynęta Dragona - Bandit. Kopyto o rewelacyjnej i mocnej akcji skutecznie może nam pomóc w zwabieniu nawet najmniej aktywnych ryb. Duże kopyto które impulsuję ogromną akcję i fale, które odbiera potencjalny drapieżnik są bardzo duże i niesamowicie mocne. Efekty tej pracy możemy poczuć na naszej wędce spinningowej. Gdy dobieramy naszą przynętę, w tym przypadku D. Bandit pamiętajmy o odpowiednim ciężarze główki jigowej oraz rozmiarze naszego kopyta.

(Doskonały kolor "D. Bandit" na Szczupaka)

 (Zdaniem WMH najlepszy kolor na Sandacza "Bandit")

 (Kolor skuteczny na Okonia)

Sandacz - 10-15gram. - 7,5cm - 12,5cm
Szczupak - 5-10gram. - 7,5cm - 10cm
Okoń - 3,5-5gram. - 5cm - 7,5cm

 Tak przedstawiają się rozmiary oraz gramatura gum typu Bandit według sprawdzonych już połowów - WMH. Pamiętajmy aby dobrać również odpowiednią wielkość haka główki. 

Źle dobrane rozmiary mogą przestraszyć nawet najbardziej zdeterminowaną rybę. Zdarza się również, że na mniejszą gumę np. na Okonia złapiemy Szczupaka czy Sandacza. 

W naszej ocenie "Bandit" zasługuję na ocenę 9/10 a to za sprawą jej niesamowitej pracy. Dzięki temu jej skuteczność jest tak wysoka i na prawdę warta uwagi. 

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz