wtorek, 19 listopada 2013

Polecane Łowiska (Młynarze - Bug - Fiszor)

Młynarze na Mazowszu to jedno z ciekawszych miejsc wędkarskich, które możemy odwiedzać przez cały rok. Zarówno w zimę jak i w lecie możemy złowić tam okazałe ryby rożnych gatunków.

(Michał - Szczupak 54cm)

Fiszor w miejscowości Młynarze to starorzecze Bugu, które zachowało niesamowity ekosystem panujący na całej długości łowiska. Konary, zakola i ogromna różnorodność starego wolno płynącego koryta to jedne z największych zalet tego miejsca. Sporo tam białorybu jak i drapieżników. W sezonie wiosennym oraz jesiennym spodziewać się możemy sporej Płoci, Leszcza, Lina czy Okonia. Natomiast na majówkę warto użyć tam żywca w poszukiwaniu większego Szczupaka.

(Fiszor - Młynarze na wiosnę) 

 (Konary w wodzie na starorzeczu to codzienność)

W sezonie letnim przeważają tam spławikówki, odległościówki oraz tyczki. W maju zaczyna się sezon na Szczupaka. W tym okresie ciężko tam o miejsce ponieważ presja wędkarska jest dosyć spora. Zdecydowanie łatwiej połowić można jesienią gdy wędkarzy jest mniej. Wtedy łatwiej znaleźć wolne miejsce. Zima to czas na lód i Płocie, Krąpie czy większe Okonie. Ryby chętnie biorą na ochotkę stosując mormyszkę i blaszki podlodowe.

(Fiszor, Młynarze - Słopsk)

Łowienie na grunt jest tam raczej niemożliwe, ponieważ wolno płynący nurt sprawia, że dno jest  bardzo muliste. Dojazd do łowiska jest bardzo łatwy. Doskonałym dojazdem będzie trasa S8 z Radzymina do Wyszkowa. W miejscowości Niegów należy zjechać z trasy ekspresowej i kierować się do miejscowości Młynarze. Można również dojechać od strony samego Radzymina przez miejscowość Józefów oraz Słopsk.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz