czwartek, 7 listopada 2013

Polecane Łowiska (Biała, rzeka Rządza, Kraszew Stary)

Rządza na wysokości Wołomina oraz pobliskich wsi otaczających te miasto to doskonałe miejsce na każdą metodę połowów niemal przez cały rok. Opisywane łowisko oblegane jest zazwyczaj w sezonie majowym. Niby to rzeka a jednak jej nurt płynie tak wolno, że można to nazwać bardzo długim jeziorem wpadającym do rzeki Rządza. Tak na prawdę to stare koryto tej pięknej nie wyregulowanej rzeki na tym odcinku. 

(Widok rzeki Biała - Rządza w porze wiosennej)

Biała to Starorzecze Rządzy, które często odwiedzane jest przez amatorów spinningu oraz spławikówki. Dlatego głównie łowione są tam Szczupaki oraz Liny. Na łowisku występują również Okonie, Płocie oraz Ukleje. Sezon na tym łowisku trwa od wiosny do późnej jesieni. W zimę zazwyczaj nie ma tam szans łowienia. 

(Piekne miejsce na rzece Biała Rządza)

Pomijając zimę skuteczną metodą na tym zupełnie dzikim łowisku może okazać się grunt, spinning oraz lekka. Na Szczupaka warto zastosować wędkę żywcową. 

(Łówisko - Rządza odnoga Biała)

Dojazd do łowiska na rzece Rządza - Biała jest bardzo prosty. Łowisko znajduję się 4 km od miejscowości Wołomin. Z tej miejscowości warto kierować się na Helenów, Rżyska, a następnie Kraszew Stary.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz