środa, 23 października 2013

Polecane Łowiska (Jezioro Góra w Janówku Pierwszym)

Doskonałym łowiskiem wędkarskim zarówno na drapieżnika jak i na rybę białą jest Jezioro Góra niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego w miejscowości Janówek Pierwszy. Ten zbiornik to rewelacyjne miejsce na wiosenne i jesienne wypady.

(Szczupak Michała - 50cm. Łowione na tym łowisku Szczupaki niekiedy mierzyły nawet 80cm w tym roku)

W porze wiosennej jak i w lecie możemy tam złowić piękne okazy Płoci czy Lina. Przebywają tam również dorodne Leszcze i Karasie. Z występujących tam drapieżników możemy złowić Szczupaki, Okonie, Sumy, a nawet Węgorze. Całe łowisko jest regularnie zarybiane przez tamtejszych opiekunów, a akty kłusownictwa są tam całkowicie niewidoczne. Woda jest czysta zarówno jak i brzegi otaczające akwen.

(Dojazd z Legionowa oraz od Strony Nieporętu i Wołomina)

Z poznanych informacji najlepszym sposobem na drapieżnika jest połów z łódki. Dlatego też gospodarze łowiska (PZW) dysponuje wypożyczalnią łódek. Przyjemność taka na dzień dzisiejszy kosztuję  9zł/godz. lub 22zł/doba. Zabrania się używania własnych środków transportu wodnego. Na miejscu znajdziemy również możliwość zakwaterowania. Przed przyjazdem warto zadzwonić do Gospodarzy łowiska w celu zaczerpnięcia informacji o planie na dany dzień, ponieważ od czasu do czasu na łowisku organizowane są zawody. Wtedy łowisko jest całkowicie niedostępne dla wolnych wędkarzy. Podobnie jest w przypadku wypożyczenia łodzi. Warto zadzwonić wcześniej i upewnić się, o dostępnych pojazdach wodnych. Do Janówka Pierwszego najlepiej przez Nieporęt oraz Legionowo.Łowisko znajduję się nieopodal znanego łowiska komercyjnego "Okoń".


(Jedyny pomost z możliwością wypożyczenia łódki)

(W celu uzyskania informacji warto zadzwonić do koła Nr.1 Warszawa)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz