piątek, 6 września 2013

Polecane Łowiska (Starorzecze Bugu - Szumin, Wywłoka)

Każdy wędkarz z Mazowsza czeka na maj i pierwsze dni jesieni. To wszystko dlatego, że Bug szykuję rewelacyjne miejsce na ogromną ilość ryb właśnie w tym czasie. Szczupak, Sandacz, oraz Boleń i Okoń to najbardziej pożądane ryby na łowisku jakim jest Szumin-Wywłoka. 

(Wywłoka i Szumin)

Jednak to nie jedyne ryby, które tam występują. Na wiosnę i w lecie chętnie tam przesiadują miłośnicy metody bolońskiej oraz bata czy tyczki. Płoć i Leszcz, które tam wpływają są niesamowitą atrakcją dla miłośników białej ryby. Ostanie czasy jednak zdecydowanie przejmują spinningiści. Maj i wczesna jesień to czas na Szczupaka i inne drapieżniki.


(Szumin - niewielki Szczupaczek Piotrka)

W Szuminie występują również Liny, Krąpie oraz Klenie. Spławik to rewelacyjna metoda na te ryby. Do połowu Kleni możemy zastosować niewielką wahadłówkę. Dojazd na te łowisko nie jest trudny. Możemy dojechać tam zarówno z Wyszkowa jak i z Łochowa. Kierujemy się na miejscowość Brzuza. Z tego miejsca bez problemu trafimy nad same łowisko. Niestety jedynym minusem łowiska jest brak miejsc noclegowych.

1 komentarz:

  1. jak to jest z wywłoką, nalezy ona do pzw okregu mazowieckiego czy siedleckiego ? Pytam ze wzgledu na brak porozumien w tym jak i w tamtym roku, oozdro!

    OdpowiedzUsuń