sobota, 29 czerwca 2013

Polecane Łowiska (Bug - Arciechów)

Bug w miejscowości Arciechów to jedno z bardziej popularnych łowisk na terenie Mazowsza. Okolice Zegrza i wolno płynąca woda to doskonałe miejsce na wypad na ryby. Łatwy dojazd i doskonale oznaczona droga to jeden z plusów jakie posiada to miejsce.

Rafał - Leszcz 42cm, Arciechów 2013r.

W Arciechowie możemy łowić na każdą metodą. Poczynając od spiningu, gruntu czy spławiku, a kończąc na trolingu i łowieniu z łódki. W tym miejscu Bug łączy się z Narwią i wpada do Zalewu Zegrzyńskiego. Ten jeden z największych sztucznych zbiorników na Mazowszu to miejsce, które zamieszkuję ogromna różnorodność ryb zarówno drapieżników jak i białej ryby.


W odcinku rzeki opisywanym przez nas możemy złowić: Leszcze, Płocie, Jazie, Klenie, Wzdręgi, Liny, Jelce, Krąpie i inne mniejsze ryby. Z drapieżników możemy trafić na: Szczupaka, Sandacza, Suma, Okonia, Jazgarza czy Bolenia (karpiowate). Dostęp do brzegu jest bardzo dobry. Sporo tam zejść i miejsc do łowienia. Najlepszym dojazdem jest droga krajowa S8 i kierunek na Radzymin. W tej miejscowości kierujemy się na Zaułbice Stare, a następnie do samego Arciechowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz