czwartek, 18 kwietnia 2013

Polecane Łowiska (Czarnów - Rzeka Bug)

W sezonie wiosennym warto odwiedzić Czarnów. Zarówno starorzecze jak i główna rzeka to doskonałe miejsce na zasiadkę wędkarską. Główny Bug obfituję w sporą różnorodność ryb. Sumy, Szczupaki, Rapa czy Sandacze to główne drapieżniki. Leszcz, Kleń czy Płoć to często łowione ryby na grunt czy spławik.

Łowiąc na grunt warto użyć wędki o wysokości do 3.60 i wyrzucie do 120g. Bug w porze wiosennej płynie dosyć szybko i małe obciążenie może okazać się zbyt lekkie by przynęta stała w miejscu. Dodatkowym problemem może stać się wysoki poziom wody, który po zimie i wczesną wiosną często jest tam wysoki.


Pod koniec okresu wiosennego śmiało możemy użyć w Czarnowie sprzętu zdecydowanie lżejszego. Grunt o gramaturze min. 60g. powinien zdecydowanie wystarczyć. Na lekką wędkę warto spróbować przepływanki co może potęgować w brania ryb, które akurat przepływają w naszym stanowisku.


Dojazd do łowiska jest identyczny jak na starorzecze Bugu Czarnów. Kierujemy się z Radzymina do miejscowości Józefów. Następnie główną drogą dojedziemy już do samego Czarnowa. W tej miejscowości należy okrążyć niewielkie jeziorko z prawej strony aby dojechać do wspomnianej rzeki Bug.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz