piątek, 26 kwietnia 2013

Majówka i Szczupak! Czyli gdzie warto Łowić!

Sezon na Szczupaka tuż tuż! Warto zastanowić się gdzie i na co złowić tak bardzo oczekiwaną rybę. Dobry wybór miejsca i przynęty to kluczowe elementy w końcowym sukcesie. Na sukces składa się wiele czynników: pogoda, ciśnienie, woda i inne ważne elementy. Weźmy pod uwagę, że 1go maja liczba wędkarzy może być zdecydowanie większa. Przedstawimy kilka łowisk które warto tego dnia odwiedzić:


1.Czarnów - koło Radzymina - Bug

W maju doskonałe miejsce na każda rybę. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż 1go maja główną pożądaną tam rybą jest Szczupak


Bardzo łatwy dojazd do starorzecza Bugu gdzie Szczupaka jest pod dostatkiem. Trzeba jednak pamiętać, że na majówkę ciężko tam znaleźć wolne miejsce.

2. Rządza nad rzęką Rządza

Łowisko szczególnie oblegane późną wiosną w celu złowienia konkretnej Płoci i Wzdręgi. W maju doskonałe miejsce na spining i żywca. Akwen stosunkowo nie duży jednak z powodzeniem znajdziemy tam dogodne miejsce. 


Doskonaly dojazd ze Stanisławowa główna trasą na Łochów lub z drugiej strony łowiska jadąc od Wołomina w kierunku Stanisławowa. 
3. Szumin - Starorzecze, Bug 

Łowisko zarówno dobre na białą rybę jak i na drapieżnika. Sporo tam Sandaczy, Szczupaków i Okoni. Równie śmiało możemy tam złapać Bolenia.


Do łowiska najlepiej dojechać od Łochowa oraz Wyszkowa. To główna droga, która łączy te dwie miejscowości. Miejsca na spining jak i na żywca jest tam sporo. W majową zasiadkę na Szczupaka może być tam tłoczno, jednak wyjątkowe położenie łowiska na pewno pozwoli nam znaleźć wolne miejsce. 

4. Łowisko PZW - Łazienki w Miejscowości Mińsk Mazowiecki

Łowisko nie duże z doskonałym dojściem do brzegu. Sporo tam Karpi, Linów, Leszczy czy Płoci. W maju zalew Łazienki to doskonałe miejsce na majowego Zębacza.


Dojazd do łowiska jest bardzo łatwy. W miejscowości Mińsk Maz. kierujemy się w kierunku cmentarza bądź też boisko sportowe. Jeśli napotkamy problemy z dojazdem zapytajmy o nie mieszkańców, ponieważ to największe łowisko w tym mieście.


wedkarstwo-neron.blogspot.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz