czwartek, 25 kwietnia 2013

Polecane Łowiska (Partęczyny Wielkie - Koło Brodnicy)

Jednym z ciekawszych jezior w województwie kujawsko-pomorkim jest akwen Partęczyny Wielkie. To Jezioro które znajduję się niedaleko znanego miasta Brodnica. Najłatwiej dojechać tam kierując się na Brodnicę, a następnie do miejscowości Zbiczno. Z tego miejsca mamy już łatwy dojazd do tego sporego jeziora.

Ponieważ dno w tym zbiorniku jest dosyć muliste, dobrym sposobem na złowienie tam ryby jest spławik oraz spining. Zdarza się, że równie skuteczny jest tam lekki grunt w gramaturze 20-30g. To właśnie na grunt można tam złapać Węgorza. Jeśli chodzi o grunt to jezioro waha się w przedziale od 2 do 4 metrów głębokości. Zdarzają się naturalnie większe dołki. Jezioro połączone jest z kilkoma innymi zbiornikami. Miedzy innymi z j. Partęczyny Małe, j. Ciche, j. Zbiczno, Strażym oraz dopływem Skarlanka.

Partęczyny Wielkie, Czerwiec - 2012r.
W sezonie na Partęczynach Wielkich możemy złowić: Sandacza, Szczupaka, Okonia, Leszcza, Lina, Wzdręgę, Płoć, Węgorza czy inne drobne ryby. Najbardziej skuteczne przynęty - Na spławik: Biały robak, pinka oraz czerwony robak, Spining: małe woblery z imitacją Okonia oraz niewielkie blaszki i kopytka. Na grunt warto zastosować filety na Węgorza czy białe robaki z koszyczkiem zanętowym na Leszcza czy na Lina.

1 komentarz:

  1. Widzę, że łowisko dość interesujące i przede wszystkim spokojne. Też podobnych miejsc szukam do tego, aby nauczyć się pływać deską SUP. To mój cel na tegoroczne wakacje, ale oczywiście najpierw trzeba kupić potrzebne rzeczy. Do dyspozycji wszystkich jest strona https://gosup.pl/ . Można się rozejrzeć, gdyby ktoś z Was również czegoś takiego dla siebie poszukiwał. Korzystaliście może kiedyś z pływania taką deską? Ja kilka razy w zeszłym roku i dość mocno mnie ten sport zainteresował.

    OdpowiedzUsuń