czwartek, 25 kwietnia 2013

Polecane Łowiska (Partęczyny Wielkie - Koło Brodnicy)

Jednym z ciekawszych jezior w województwie kujawsko-pomorkim jest akwen Partęczyny Wielkie. To Jezioro które znajduję się niedaleko znanego miasta Brodnica. Najłatwiej dojechać tam kierując się na Brodnicę, a następnie do miejscowości Zbiczno. Z tego miejsca mamy już łatwy dojazd do tego sporego jeziora.

Ponieważ dno w tym zbiorniku jest dosyć muliste, dobrym sposobem na złowienie tam ryby jest spławik oraz spining. Zdarza się, że równie skuteczny jest tam lekki grunt w gramaturze 20-30g. To właśnie na grunt można tam złapać Węgorza. Jeśli chodzi o grunt to jezioro waha się w przedziale od 2 do 4 metrów głębokości. Zdarzają się naturalnie większe dołki. Jezioro połączone jest z kilkoma innymi zbiornikami. Miedzy innymi z j. Partęczyny Małe, j. Ciche, j. Zbiczno, Strażym oraz dopływem Skarlanka.

Partęczyny Wielkie, Czerwiec - 2012r.
W sezonie na Partęczynach Wielkich możemy złowić: Sandacza, Szczupaka, Okonia, Leszcza, Lina, Wzdręgę, Płoć, Węgorza czy inne drobne ryby. Najbardziej skuteczne przynęty - Na spławik: Biały robak, pinka oraz czerwony robak, Spining: małe woblery z imitacją Okonia oraz niewielkie blaszki i kopytka. Na grunt warto zastosować filety na Węgorza czy białe robaki z koszyczkiem zanętowym na Leszcza czy na Lina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz