poniedziałek, 11 marca 2013

Polecane Łowiska (Łubienica nad Narwią)

W sezonie letnim znakomite miejsce na Leszcze i Sumy. W sezonie zimowym i wczesną wiosną doskonałe miejsce na spławik. Tak właśnie wygląda Łubienica nad rzeką Narew. Kręta, szeroka i z ogromną ilością starorzeczy to doskonałe miejsce na różnego rodzaju sposób wędkowania. To właśnie na tym odcinku rzeki bywało sporo Miętusów, których u nas ostatnio coraz mniej. Rewelacyjny dojazd do samego łowiska to cecha, która powinna zachęcić nie jednego wędkarza.
 Ze zdjęcia satelitarnego można by było stwierdzić, że dojazd do łowiska jest nieco utrudniony ze względu na spore rozlewiska. W rzeczywistości możemy spokojnie dojechać dobrze utwardzonymi drogami. Na starorzeczach możemy złowić Szczupaka, Sandacza czy Okonia. W miejscach tych przesiadują również Płocie, Wzdręgi, Leszcze czy Karasie i Liny. Wczesną wiosną warto wybrać się na wolniej płynące odcinki w poszukiwaniu Płoci i Krąpia. W głównym korycie oprócz wyżej wymienionych ryb łowić możemy Sumy, Miętusy, Bolenie czy Klenie. 
Najlepszym zjazdem nad rzekę jest stary niedziałający już młyn, przy którym znajduję się główna droga dojazdowa do koryta Narwi. Brzeg w tej części rzeki jest stosunkowo łagodny i miły dla wędkarzy zarówno gruntowych, spławikowców czy spinningistów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz