poniedziałek, 18 lutego 2013

Porady (Czas na Wiosenne porządki i zakupy)

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. To odpowiedni moment aby przejrzeć nasz ekwipunek wędkarski. Jest to najlepszy czas aby uzupełnić braki w skrzynce. Większe wody już bez lodu, a na wolniej płynących lód ma grubość niecałe 10cm. Oczywiście możliwe, że jeszcze połowimy z lodu jednak sezon zimowy nieuchronnie się oddala.
Nie od dziś wiadomo, że zakupy na wiosnę dobrze robić w zimę, natomiast na lód warto zaopatrzyć się latem. Większość wędkarzy nie zdaję sobie z tego sprawy bądź też nie zwracamy na to uwagi, że niektóre artykuły są właśnie tańsze poza sezonem.
Jeśli już nie trafimy w posezonową wyprzedasz, to i tak nie ominą nas zakupy. Musimy zwrócić uwagę na każdy element naszego wyposażenia. Począwszy od żyłki, ciężarków, spławików, haczyków, a kończąc na drobnych krętlikach, agrafkach czy oliwkach. To wszystko ma znaczenie podczas kolejnego sezonu wędkarskiego.

Warto się zastanowić czym w tym roku będziemy łowić, jaką metodę postawimy na pierwszym miejscu. Naturalnie wydatek przy używaniu wielu metod jest dość spory. Możemy jednak sprecyzować, że np. w tym sezonie głównie używać będziemy "feedera". Pozwoli nam to na kupno większej ilości sprzętu przeznaczonego właśnie do tej metody. Resztę kupujmy na bieżąco np. spining. Przed każdym wypadem odwiedźmy sklep w celu uzupełnienia artykułów przeznaczonych do tej metody.
Dzięki temu, możemy zaoszczędzić na czasie i stania w kolejkach. W sezonie wiosennym jest to bardzo częsty obrazek. Zapamiętajmy jednak, aby przynętę kupić tego samego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz