wtorek, 26 lutego 2013

Polecane Łowiska (Ponikiew nad Narwią)

Wartym polecenia miejscem w zbliżającym się sezonie wędkarskim jest Narew w miejscowości Ponikiew. Dosyć łatwo dostępne miejsce jest odwiedzane przez wielu amatorów białej ryby. Tu często łowili znani z świetnych wyników bracia Bukrak. W tej części Narwi świetnie spisują się metody bolońskie, feeder czy klasyczny bat. Piękne krajobrazy i łatwy dostęp do wody to idealne miejsce na weekendowy wypad.

Podstawową zasadą jest dobranie odpowiedniej metody do odpowiedniego miejsca. Złowienie tu Leszcza czy pokaźnej Płoci wczesną wiosną jest bardzo prawdopodobne. Biały robak i odpowiednio dobrana zanęta to przepis na sukces. Oprócz białej ryby możemy tu złowić: Suma, Szczupaka, Okonia czy Sandacza. To najczęściej łowione tu drapieżniki. Po za tymi rybami występują tu również: Klenie, Krąpie, Liny czy Bolenie. Uciąg na rzece w tym miejscu jest zróżnicowany. Wszystko zależy od miejsca. W niektórych odcinkach woda wiruję i tworzy zatoczki z wolno płynącym nurtem. W drugim zaś miejscu płynie szybko i nie pozwala na użycie lekkiego zestawu. Przy metodzie feeder najczęściej stosowanym tu obciążeniem jest koszyczek zanętowy o gramaturze 60-100g.
Dojazd na łowisko jest stosunkowo prosty. Możemy dojechać zarówno od strony Pułtuska jak i od Wyszkowa. Kierując się główna drogą dojeżdżamy do miejscowości Popławy. Z tej miejscowości dojechać na łowisko jest już bardzo prosto ponieważ główna droga leśna prowadzi tylko i wyłącznie do miejscowości Ponikiew. Odległość od Popław do rzeki wynosi około 4km.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz