środa, 18 września 2013

Porady (Karp na Chleb ze skórką)

Doskonale wiemy, że najlepszą przynętą na Karpie są kule proteinowe oraz pellet. Odpowiedni zestaw i przypon z włosem to tradycyjny sprzęt na tą jakże waleczną rybę. Istnieją jednak inne skuteczne i sprawdzone metody na złowienie sporego Karpia! 

(Karpie pobierają pokarm tak samo chętnie z powierzchni wody)

Jedną z takich metod jest Chleb podawany z powierzchni. Większość doświadczonych wędkarzy doskonale wie, że ryby te chętnie pobierają pokarm z dna jak i z powierzchni wody. Stosowane są różne zestawy pływające na Karpia. Często nawet wystarczy sam kawałek chleba i dosyć mocna żyłka. Jednak bardziej doświadczeni wędkarze stosują bardziej wykwintne i zmechanizowane zestawy na podawanie przynęty z tafli wody. 

(Chleb ze skórką czekający na podejście Karpia lub Karasia)

Zestaw powinien być solidny, typowy do metody karpiowej. Na kołowrotku powinna znajdywać się dobra i wytrzymała żyłka główna oczywiście przeznaczona do tej też metody. Dobrze jest użyć długiego w miarę wytrzymałego ale również jak najcieńszego przyponu. Oczywiście grubość przypony zależna jest od sztuk występujących na łowisku. Haczyki powinny być mocne najlepiej z jednym zadziorem, a wszystko po to aby nasz namięknięty wodą chleb nie zsunął się zbyt szybko.

(Hol 2 kg Karpia złowionego przez Michała - Film słabej jakości - kręcony telefonem komórkowym)

Jeden z naszych wędkarzy WMH osobiście przekonał się jak skuteczna może być taka przynęta. Stosując Bolonke Mikado 4.00m o wyrzucie do 30gram z żyłką 0.20 i przyponem o tej samej średnicy (50cm) oraz śruciną na długości 30cm w celu opuszczenia żyłki. Ten delikatny zestaw wystarczył na złowienie dwu kilogramowego Karpia.

wmh.wolomin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz